Import z Chin

Handel zagraniczny z Chinami. Jak prowadzić import z chin, aby odnieść sukces? Wszystko, co importer wiedzieć musi.

Import dla zielonych

Podstawy Importu. Jak zacząć przygodę z importem / Jak krok po kroku bezpiecznie importować towary z Chin i UE?

Wiadomości

Wiadomości ze świata importu / informacje na temat handlu międzynarodowego w XXI wieku. Bądź na bieżąco!

Problemy z Importem

Jak sobie radzić z problemami w Imporcie? Opisane problemy z dziedziny importu oraz jak ich unikać.

Chiny

Chiny24.com – Portal poświęcony współczenym Chinom. Codzienne wiadomości, ciekawostki, informacje z chin i o chinach.

Start » Import z Chin

Co importować z Chin?: E-składak

Dodane przez dnia 22 grudnia 2015 – 22:13Brak komentarzy | 1 643 views

Co importować z Chin? Jedną ze specjalności chińskich producentów są elektryczne rowery i skutery. Jednym z najmodniejszych ostatnio środków transportu miejskiego są znane nam dobrze "składaki", czyli rowery o niewielkich kołach, z ramą, którą można złożyć na pół, a dzięki temu wrzucić do niewielkiego bagażnika, albo na pawlacz.

Chińscy producenci niezwykle popularnych w Chinach skuterów elektrycznych od lat tworzą elektryczne motorowery, czyli hybrydy łączące klasyczne rowery napędzane siłą mięśni ze skuterami. Tak też dzieje się w przypadku e-składaków. Cała konstrukcja pojazdu, to składak. W odróżnieniu od znanych z czasów PRL-u składaków "Wigry", "Pelikan", czy "Jubilat" współczesne chińskie składaki wyposażone są w hamulce szczękowe oraz przerzutki. E-składaki  "uzbrojone" są dodatkowo w baterię-akumulator umieszczoną za kolumną siodełka, sam zaś silnik zazwyczaj umieszczony jest na osi tylnego koła.

W przypadku e-składaków importerzy polegać muszą raczej na gotowych modelach proponowanych przez producenta. Zmian można dokonać w zakresie kolorystyki, detali takich jak rodzaj siodła, szprychowanie kół, opony, dodatki. Kształt aluminiowej ramy, najdroższego w wykonaniu (przygotowaniu) elementu pojazdu narzucany jest przez tego, kogo stać na jej produkcję. Zazwyczaj to producent. W przypadku dużego importera, z dużymi możliwościami finansowymi możliwe jest oczywiście zamówienie dowolnej ramy, dowolnej konfiguracji składaka. Ale e-składaki w Polsce nie są produktem masowym. Lepiej zatem bazować na gotowych modelach, dostępne w elastycznych ilościach, łatwiejszych do sprzedaży.

Rynek e-składaków na pewno będzie rósł. Wystarczy popatrzeć co się dzieje na polskich ulicach. Coraz więcej osób rezygnuje z poruszania się po mieście "góralem", czy "kolarzówką", przesiada się na składaki. Łatwiejsze do przechowywania i przewożenia, o wiele zwinniejsze na pozastawianych zaparkowanymi autami ulicach miejskich dzielnic.

Co importować z Chin? E-składaki!

Skomentuj!

Dodaj poniżej swój komentarz lub pozostaw trackback ze swojej własnej strony www. Możesz również zaprenumerować treść komentarzy przy pomocy RSS.

Wykaż kulturę: dbaj o przejrzystość wypowiedzi, pisz na temat, nie spamuj.

Możesz użyć poniższych tagów HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Blog umożliwia wyświetlanie avatarów z serwisu Gravatar.com. Aby być rozponawalnym, zarejestruj się na Gravatar.