Import z Chin

Handel zagraniczny z Chinami. Jak prowadzić import z chin, aby odnieść sukces? Wszystko, co importer wiedzieć musi.

Import dla zielonych

Podstawy Importu. Jak zacząć przygodę z importem / Jak krok po kroku bezpiecznie importować towary z Chin i UE?

Wiadomości

Wiadomości ze świata importu / informacje na temat handlu międzynarodowego w XXI wieku. Bądź na bieżąco!

Problemy z Importem

Jak sobie radzić z problemami w Imporcie? Opisane problemy z dziedziny importu oraz jak ich unikać.

Chiny

Chiny24.com – Portal poświęcony współczenym Chinom. Codzienne wiadomości, ciekawostki, informacje z chin i o chinach.

Start » Import z Chin

Co importować z Chin? Groszek

Dodane przez dnia 14 grudnia 2015 – 22:57Brak komentarzy | 955 views

Na pytanie: Co importować z Chin?, niezmiennie odpowiadam, że prawie wszystko. Chiny są największym na świecie eksporterem, źródłem surowców, półproduktów, produktów oraz usług. Takie przebogate źródło to jednocześnie kłopot. Trudno się zdecydować, trudno podjąć decyzję. Dlatego też przybliżam Państwu dostępne możliwości. Dziś na pytanie "co importować z Chin?", odpowiadam: zielony groszek.


Chiny są producentem i eksporterem niezliczonej ilości produktów spożywczych, wśród których znajduje się również groszek zielony. Chińscy dostawcy proponują kalibrowany groszek mrożony, w formie pulpy, jak również puszkowany. Typowe wagi netto groszku w puszkach to 2840g, 850g, 425g, 400g, 284g, 184g. Groszek zielony jest w Chinach produktem sezonowym. Dlatego też ceny groszku wahają się w zależności od pory roku: okres po żniwach to sezon niskich cen, czym bliżej przednówka, tym ceny wyższe. Wahania te nie przekraczają jednak poziomu kilkunastu, parudziesięciu procent.

Zarówno opakowania/etykiety dla groszku mrożonego, pulpy, czy konserw można zaprojektować samodzielnie i dostosować do potrzeb własnego rynku. Powtarzam to nieustannie uczestnikom organizowanych przez nas szkoleń: Chiny to nie tylko potencjał w zakresie produktów, to również ogromny potencjał w zakresie opakowań, etykiet, konfekcjonowania, którym (oprócz atrakcyjnej ceny) można wyprzedzić i pokonać konkurencję.

 

Skomentuj!

Dodaj poniżej swój komentarz lub pozostaw trackback ze swojej własnej strony www. Możesz również zaprenumerować treść komentarzy przy pomocy RSS.

Wykaż kulturę: dbaj o przejrzystość wypowiedzi, pisz na temat, nie spamuj.

Możesz użyć poniższych tagów HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Blog umożliwia wyświetlanie avatarów z serwisu Gravatar.com. Aby być rozponawalnym, zarejestruj się na Gravatar.