Import z Chin

Handel zagraniczny z Chinami. Jak prowadzić import z chin, aby odnieść sukces? Wszystko, co importer wiedzieć musi.

Import dla zielonych

Podstawy Importu. Jak zacząć przygodę z importem / Jak krok po kroku bezpiecznie importować towary z Chin i UE?

Wiadomości

Wiadomości ze świata importu / informacje na temat handlu międzynarodowego w XXI wieku. Bądź na bieżąco!

Problemy z Importem

Jak sobie radzić z problemami w Imporcie? Opisane problemy z dziedziny importu oraz jak ich unikać.

Chiny

Chiny24.com – Portal poświęcony współczenym Chinom. Codzienne wiadomości, ciekawostki, informacje z chin i o chinach.

Start » Import z Chin

Import z Chin: WPC kompozyty – produkty

Dodane przez dnia 5 września 2012 – 07:47Jeden komentarz | 4 849 views

Import z Chin, to nie tylko zakup w Państwie Środka produktów podstawowych. Chiny oferują wiele ciekawych technologii, nowoczesnych rozwiązań, które mogą stać się podstawą budowania własnego biznesu w kraju. Przykładem takiej niszy są kompozyty WPC, czyli skuteczne połączenie drewna i tworzyw sztucznych. Zaletą produktów wykonanych w tej technologii jest nie tylko atrakcyjny wygląd, ale przede wszystkim unikalne połączenie najlepszych cech, pochodzących z dwóch różnych materiałów. Tym samym więc WPC stają się coraz bardziej poważnym konkurentem zarówno dla przemysłu drzewnego jak i branży tworzyw sztucznych.


Od kilku dekad łączenie żywic fenolowych wzmocnionych włóknami celulozowymi, takie jak bawełna, drewno, konopie, len, a także żywic fenolowe z włóknami drzewnymi stosuje się przy produkcji samochodów jak również w przemyśle elektrotechnicznym jako materiał konstrukcyjny i izolacyjny. Kompozyty WPC na tym rynku to stosunkowo nowe odkrycie.

Kompozyty WPC (Wood Plastic Composites) stanowią od kilku lat dynamicznie rozwijający się rynek materiałów drewnopochodnych w USA, Kanadzie, Japonii i Europie Zachodniej. Największe ich atuty to atrakcyjny wygląd oraz połączenie najlepszych cech drewna i tworzywa sztucznego.

Z jednej strony zachowują się jak drewno, co oznacza, że można je obrabiać tymi samymi narzędziami, co ich naturalny odpowiednik. Z kolei termoplastyczna osnowa nadaje im odporność na wilgoć, korozję biologiczną i chemiczną.

Kompozyty WPC stosowane są zatem nie tylko wewnątrz, ale również w aplikacjach zewnętrznych, czyli wszędzie tam gdzie drewno nie spełnia wymagań eksploatacyjnych.

Ze względu na udział cząstek drewna dzieli się je na trzy grupy. Pierwsza z nich, to materiały, o których można powiedzieć "drewno jak tworzywo". Cechuje je wysoka zawartość termoplastu, niska zawartość cząstek drewna 10 – 40 proc. Druga grupa to tzw. standardowe WPC, w których zawartość termoplastu osiąga poziom 20 – 40 proc., a zawartości cząstek drewna 40 – 80 proc. Ostatnia z odmian to tzw. upłynnione drewno. Chodzi tu o materiały, w których występuje niska zawartość termoplastu oraz wysoka zawartości cząstek drewna dochodząca do 90 proc. Jest to zalecany dodatek żywic fenolowo-formaldehydowych.

Kompozyty wzmocnione włóknem drzewnym produkowane są różnymi metodami przetwórstwa. O doborze odpowiedniej metody przetwórstwa decyduje głównie dziedzina zastosowania. Jednocześnie istotne jest uzyskanie odpowiednich parametrów wytrzymałościowych jak i walorów estetycznych gotowego produktu. Ponieważ największy rynek zbytu ma jak do tej pory przemysł budowlany, więc najczęściej stosowaną metodą jest wytłaczanie.

Katalog strona-WPC 1

O urządzeniach do produkcji elementów z WPC kompozytów napiszemy już wkrótce.

Import z Chin.

Jeden komentarz »

  • Jarosłąw pisze:

    Witam.
    Jestem zainteresowany cena za produkt wpc w kształcie rury o srednicy 30 mm . Prosze o dodatkowe informacje odnosnie transakcji i dostawy do Polski . Pozdrawiam Jarosław Woźniak mobile 660-678-621

    Welcome.
    I am interested in the price for the product wpc-shaped tube with a diameter of 30 mm. Please send me additional information about the transaction and delivery to the Polish. Regards Jaroslaw Wozniak mobile 660-678-621

Skomentuj!

Dodaj poniżej swój komentarz lub pozostaw trackback ze swojej własnej strony www. Możesz również zaprenumerować treść komentarzy przy pomocy RSS.

Wykaż kulturę: dbaj o przejrzystość wypowiedzi, pisz na temat, nie spamuj.

Możesz użyć poniższych tagów HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Blog umożliwia wyświetlanie avatarów z serwisu Gravatar.com. Aby być rozponawalnym, zarejestruj się na Gravatar.